кафедра управління персоналом, економіки праці та економічної теорії

ПРО НАС ПИШУТЬ

            


2016 12 07 13:55:13

У Полтаві презентували книгу «Місцева влада в країнах пострадянського простору»

У День місцевого самоврядування у Полтавській державній аграрній академії презентували колективну монографію “Місцева влада в країнах пострадянського простору” за загальною редакцією доктора з наук державного управління, депутата обласної ради Петра Ворони.

Книга відповідає на головні питання — який рівень місцевого самоврядування в Україні та чи відповідає він демократичним принципам європейських країн?

“Переконаний, ця книга допоможе нам визначити рівень місцевого самоврядування в Україні, чи відповідає демократичним принципам європейських країн. Після досліджень та аналізу ми дійшли висновку, що Україна, на жаль, не йде попереду. Так, наприклад, у питаннях запровадження механізмів прямої демократії наша держава відстає від краї Прибалтики”, – зазначив Петро Ворона.

Ініціатор написання цієї монографії Петро Ворона розповів, що ідея — проаналізувати діяльність місцевого самоврядування — виникла давно.

“У 2007 році на Полтавщині вийшла друком книга “Зарубіжний досвід в організації місцевої влади”. Тоді ми хотіли порівняти як розвивається місцеве самоврядування нашої держави й країн західної Європи. І згодом виникла думка, чому б не зробити порівняльний аналіз України з країнами пострадянського простору. Адже довгий час вони розвивались в одній державі”, – розповів Петро Ворона.

За його словами, інтенсивно працювали над створенням монографії уже після Майдану, у 2015 році. А для того, щоб повністю розкрити тему Петро Ворона залучив провідних науковці із історії, економіки та правознавства.

У монографії висвітлюється генезис місцевої влади в країнах пострадянського простору у період від розпаду СРСР до сьогодення, досліджується особливості розвитку місцевого самоврядування у кожній з країн, специфіка функціонування політичних партій та виборчих систем. Книга складається із трьох розділів — Місцеве самоврядування у Радянському Союзі, Місцева влада на пострадянському просторі: від диктатури до місцевої демократії?, Основні шляхи посткомуністичних трансформацій на теренах колишнього СРСР.

“Обов’язково цю монографію зробимо доступною”, – додав Петро Ворона.

Книга призначена не лише для науковців, а й для працівників органів державної влади, місцевого самоврядування, зокрема депутатів, та усіх, хто цікавиться проблемами функціонування місцевої влади.

http://np.pl.ua/2016/12/u-poltavi-prezentuvaly-knyhu-mistseva-vlada-v-krajinah-postradyanskoho-prostoru-foto-video/

            


«Полтавський вісник» – газета Полтавської міської ради.
9 грудня 2016 • № 49 (1430), стор. 13.

У ПУЕТі презентували посібник для майбутніх лідерів

У книзі «Основи лідерства. Наукові концепції» автори спробували відповісти на питання, яке нині хвилює багатьох студентів: як усе ж таки стати лідером?

Презентацію книги, яка відбулася 7 грудня, приурочили до Дня місцевого самоврядування невипадково. Автори посібників – Олексій та Світлана Нестулі, директор Навчально-наукового інституту лідерства та ректор ПУЕТ відповідно, не приховують: хотіли познайомити студентів із тими, хто має чималий практичний досвід роботи:

– Ми запросили на урочистості представників міської та обласної ради, обласної державної адміністрації, громадських організацій та релігійних об’єднань, органів студентського самоврядування, директорів обласних та міських бібліотек, загальноосвітніх закладів міста. Особливий гість для нас – Олександр Мамай, саме завдяки йому став можливим вихід нашого видання у світ, тож наші підопічні підготували для нього пам’ятний презент.

Під час презентації гостям продемонстрували відеосюжети про будні студентського клубу «Лідер», а також дали змогу відповісти на запитання про лідерство в анкетах.

Своїм поглядом на лідерство в розмові з журналістам поділився міський голова Полтави Олександр Мамай:

– Що таке лідерство? На мій погляд, чим би людина не займалася в цьому житті, вона повинна займатися цим систематично. Кожен свій день, годину, хвилину потрібно витрачати на самовдосконалення. Лише так можна досягти бажаного результату й повести за собою людей. У сучасному світі кожна людина зобов’язана бути лідером у тій сфері, яку вона обрала. На превеликий жаль, нині наша країна перебуває у складному політичному та економічному становищі. Наше завдання – об’єднати територіальну громаду своїми діями та прикладом.

Сергій Лещенко,  09.12.2016, 11:00

            


«Полтавський вісник» – газета Полтавської міської ради.
5 грудня 2016 • № 48 (1429), стор. 4-5.

Світлана Нестуля: Завдання депутата — системна праця з розв’язання проблем міста

Депутат міської ради від «Рідного міста» Світлана Нестуля – відомий в Україні науковець, дослідник і популяризатор лідерської управлінської парадигми, співавтор трьох монографій і чотирьох посібників «Основи лідерства», численних статей. Лекційні, практичні, тренінгові заняття з лідерства завжди викликають жвавий інтерес і зацікавленість слухачів. Її поважають за професійну діяльність, відповідальність, принциповість, чесність і порядність.

– Світлано Іванівно, що вас спонукало балотуватися в депутати міської ради?

– Певною мірою відповідь вже в самому запитанні. Справді, сьогодні вкрай актуальна для управління на всіх рівнях – від місцевих громад до вищих органів влади – імплементація в їхню діяльність принципів лідерства. А це значить, що потрібно виявляти, обирати до владних органів і наділяти владою справжніх лідерів. Наголошую, не демагогів, не крикунів, не «надутих» піарниками й проплаченими рекламними акціями кар'єристів, які заради того, щоб дорватися до влади, здатні на що завгодно, а людей відповідальних перед власною совістю і громадою. Тих, хто користується її підтримкою і здатних професійно відстоювати інтереси людей. Коли ж дивилася на багатьох з тих, хто нами керував – і до, і після Революції гідності, часто ставало моторошно: за «слуг народу» видавали себе ті, хто його роками безжалісно обкрадав, за все своє життя не набувши іншої «професії». На тлі їхніх заміських і закордонних вілл вершиною цинізму звучали заяви про грабіжницькі ціни на ЖКГ, продукти, товари першої необхідності, ліки, низькі зарплати та пенсії. Так само, як і «піклування» про медицину, освіту – адже самі лікуються в закордонних клініках, своїх дітей відправили на навчання в закордонні школи та виші. Проти їхніх нахабства й цинізму справжні патріоти країни часто виявляються безсилими – через брак освіти й професійного та політичного досвіду, відсутність навичок публічних комунікацій, нерозуміння механізмів функціонування владних інституцій і відносин, значення постійного діалогу між владою і громадою, зрештою усвідомлення сили самої громади. Чесно скажу: хотілося допомогти їм повірити у власні сили й майбутнє України, окрасою якої була і, я певна, буде Полтава. Так, Полтава – моє рідне місто. І я не можу бути байдужою до його долі. Хотілося, щоб нею переймався кожен містянин.

– Минуло десять місяців, як ви приступили до виконання обов'язків депутата міської ради. Що вдалося зробити за цей час?

– Мажоритарна система виборів свого часу сформувала стереотипне сприйняття звітів депутатів лише через роботу на своєму окрузі. За попередніх часів, аби підтримати «потрібних» кандидатів на реалізацію різних проектів у їхніх округах, звісно ж, під їхнім патронатом, виділялися значні кошти. Така традиція склалася і в багатьох містах. Це був прямий підкуп депутатів виконкомами: ми вас підтримаємо в округах, а ви мовчки голосуйте за ті рішення, які ми будемо пропонувати.

Проте цього разу вибори хоч і відбувалися в округах, але за партійними списками. Тим самим депутатів мотивували діяти в інтересах усього населення міста, а не лише тих виборців, які проживають у межах того округу, у якому обирався депутат. Відтак кожен має звітуватися про всі рішення, за які він голосував на сесіях міськради, у комісіях, а не лише про те, що зробив на «своєму» окрузі. Оскільки депутат має представляти не лише інтереси свого округу, а й усього міста. І я намагаюся це робити.

– На яких рішеннях, за які голосували, ви хотіли б акцентувати увагу?

– Їх немало. І зазначу, що за кожним – аналіз цілої низки документів, у тім числі й фінансового характеру. Але як працівник сфери освіти з радістю голосувала за збільшення видатків на утримання дошкільних, шкільних і позашкільних закладів, зміцнення матеріально-технічного й методичного обладнання, ремонти, заміну старих вікон на енергоощадні склопакети. Не могла не підтримати й виділення коштів на безплатне харчування дітей пільгових категорій та учнів 1-4 класів, розвиток міської системи охорони здоров'я, ремонт доріг, прибудинкових територій, дахів та під'їздів, реалізацію міської програми «Турбота», підвищення стандартів соціального захисту населення, реабілітацію ветеранів війни та учасників АТО тощо.

Річ у тому, що, коли якийсь депутат звітує про заасфальтовану дорогу чи замінене в школі вікно, ми маємо розуміти, що це робота не його самого. Це робота всього депутатського корпусу. Адже за рішення виділити кошти з міського бюджету, з наших з вами податків усіх платників міста на цей ремонт на сесії голосували всі депутати. Завдання депутата, на мою думку, взагалі не лише у вирішенні якогось конкретного питання, а стратегічно правильне спрямування коштів бюджету на користь громаді. Це як із сімейним бюджетом: якщо у вас багато коштів, то можна щось дозволити те, хто що забажає, але якщо ваші ресурси обмежені, то треба вдумливо визначати пріоритети, що важливіше. А оскільки наше міське господарство за довгі роки не в належному стані з різних причин, то треба грамотно розподілити саме на ті потреби, які важливіші. І полтавці це добре розуміють. Потрібно в школах замінити вікна? Звісно, там навчаються наші дітлахи. Тому депутати разом з міським головою мають методично розв'язувати проблему за проблемою, щоб привести господарство міста в належний стан. А те, що депутат може пропіаритись «на вікні» чи дорозі, це добре, він молодець, бо має подальші стратегічні цілі, пов'язані з майбутньою електоральною підтримкою, але не це суть його роботи. Добро робиться тихо.

Принциповим вважала голосування за запровадження в Полтаві системи електронних закупівель товарів та послуг «Prozorro» з метою мінімізації корупційних ризиків. Рада, що більшість депутатів – однодумці з цього питання і вже тепер система забезпечує значну економію коштів міського бюджету.

– Я так розумію, що всі ці програми діють і в межах округу, у якому ви обиралися? Чи підтримуєте ви контакти з його виборцями?

– Так, я на постійному зв'язку з ними. Характерно, що на одній з перших зустрічей з виборцями один з них, чоловік компетентний, цілком слушно заявив, що основна місія депутата полягає саме в ініціюванні та прийнятті стратегічних для міста рішень, аби кожному, незалежно від того, у якому окрузі він живе, жилося комфортно. Колись так і буде. Але нині люди часом потребують невідкладної допомоги, підтримки. Громадянське суспільство, яке у розвинутих країнах доносить такі «сигнали тривоги» до влади, у нас лише формується. Тому депутат часто й стає тією «швидкою допомогою», яка реагує на ці сигнали. Відтак виборці округу мають змогу постійно звертатися до мене через громадську приймальню на вулиці Дмитра Коряка, 5, за телефонами та електронною адресою, поданими на сайті міської ради, під час зустрічей за місцем проживання.

– З якими проблемами найчастіше звертаються виборці? Чи вдавалося їх розв'язати?

– Перед виборами найбільше нарікань було на стан доріг, транспортне забезпечення пільгових категорій населення, стан об'єктів ЖКГ. Після початку системних робіт з ремонту доріг ця проблема відійшла на другий план завдяки компетентній і фаховій роботі заступника міського голови з питань роботи ЖКГ Олексія Чепурка. Так, не всі дороги ще відремонтовані, не всі якісно, але те, що, як кажуть, крига скресла, полтавці відчувають. Найгострішими залишаються питання ремонтів каналізаційних мереж і будинків. Так, з 2003 року до міської влади індивідуально та колективно неодноразово (лише офіційних колективних звернень вісім) зверталися мешканці будинку на вулиці Шведській, 18, із проханням відремонтувати введені в експлуатацію ще у 1960 році каналізаційну систему й дах, які опинилися в катастрофічному стані. На зустрічі з людьми ми склали спільне звернення до виконавчих органів, підготували депутатський запит до постійної комісії з питань містобудування, архітектури, розвитку міського господарства, транспорту, у яких обґрунтували нагальність виконання ремонтних робіт. На сьогодні вже відремонтовані каналізаційні мережі, тривають ремонтні роботи покрівлі на четвертому та п'ятому поверхах. Загалом, роботи по будинку перебувають на стадії завершення.

Подібним був і механізм організації ремонтних робіт покрівлі будинку на Заячому, 8, Балакіна, 5. Ремонтні роботи там також завершені. Ми подали депутатські звернення з приводу ремонту покрівлі на Калініна, 19, Театральній, 8, Заячому, 8-А, Жовтневій, 46. Щодо ремонту каналізаційних мереж на Шведській, 20, Театральній, 8, Балакіна, 5. Частина з них знайшла відгук у відповідних службах, комісії виїздили на місця, оглядали і визначали обсяг робіт. Але роботи просуваються надто повільно. Із приводу інших треба просто повторювати подання, щоб проблема була розв'язана. Так уже, на жаль, звикли у нас виконавчі служби.

– Тобто ви можете сказати, що всі проблеми з ремонтом об'єктів ЖКГ на вашому окрузі вже розв'язано?

– На жаль, ні. Мережі й більшість будинків не ремонтувалися десятки років. Приведення їх до належного стану потребує чималих коштів і часу. Тому нині ми разом з помічниками розробляємо стратегічний план ремонту комунікацій, покрівель, під'їздів, вуличних доріг і прибудинкових та міжбудинкових проїздів. Ми зробили моніторинг їх стану та підготували список об'єктів, що потребують першочергового ремонту. По деяких з них уже направлені депутатські звернення у відповідні управління (ЖКГ, капітального будівництва).

Нині маємо значну проблему в районі Павленків. Здавалося б, влада зробила дуже гарну справу, виділивши кошти на проведення водогону для людей. Але водночас виконавці відповідних служб гарну справу перетворили на головний біль для жителів цього мікрорайону. Із серпня не курсує автобус 23/24 до кінцевої зупинки «Дослідне поле». Люди не можуть доїхати до лікарень, аптек, не кажучи вже про інші інстанції. А в мікрорайоні проживає багато літніх людей, які не в змозі фізично долати перешкоди, створені начебто і гарною справою. Люди стукають в усі двері, запрошували навіть телебачення, щоб привернути увагу до своїх проблем. Але вони поки що не розв'язуються. Тож будемо залучати міського голову, оскільки служба управління капітального будівництва не впоралася своєчасно і затягла ремонтні роботи в зиму.

Отже, зробивши висновки з першого року роботи, ми розуміємо, що є нагальна потреба не в реагуванні на окремі звернення та латанні дірок із відповідним піаром, а на системну працю з розв'язання проблем міста.

– Чи зверталися до вас по допомогу виборці з інших округів?

– Так, і неодноразово. У червні цього року мати дитини-інваліда, яка перебуває на обліку в Центрі первинної медико-санітарної допомоги №2, Н.Врублевська звернулася з проханням посприяти у підтримці електронної петиції та виділенні коштів на підгузки для дітей-інвалідів. Питання виявилося непростим, оскільки не врегульоване на законодавчому рівні. Петиція була подана ініціативною групою і зібрала відповідну кількість підписів підтримки серед жителів міста, які розуміють важливість питання для сімей, що доглядають дітей-інвалідів. Ми звернулися із запитом до міського голови, і він поставився з розумінням до проблеми та підтримав депутатську й громадську ініціативи. Відповідно голова профільної комісії Олександр Кудацький на засіданні запропонував внести цей пункт до програми «Турбота» на 2017 рік. Немає сумнівів, що депутати підтримають рішення комісії і його ухвалять. Це якраз приклад того, як ініціатива окремих громадян сприяє системному вирішенню важливих соціальних питань. І немає значення, від жителів якого округу чи з якими політичними уподобаннями вони виходять.

– Ви вважаєте, що громада готова перейти на такий формат співробітництва?

– Так, Полтава в цьому сенсі може слугувати прикладом для інших міст України. Цього року з ініціативи секретаря міськради Оксани Деркач відбувся конкурс проектів «Бюджету участі», у якому громади мали змогу реалізувати важливі для них ідеї розвитку територій за кошти місцевого бюджету. Громадяни подали понад 100 проектів. Оце і є приклад готовності полтавців вирішувати долю міста разом. Отже, завдання депутатів – залучення якомога більшої кількості небайдужих до реальних дій, що сприятимуть процвітанню Полтави.

Переконана, що сила кожної громади в єдності та співпраці виконавчих органів, депутатського корпусу, інститутів громадянського суспільства, широкого загалу.

Думки виборців:

Неабияк вдячні Світлані Нестулі жителі, чиї болючі проблеми їй уже вдалося розв’язати.

Галина Васильченко:

– Я звернулася до Світлани Іванівни як до члена депутатської комісії з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я, материнства і дитини. Я бабуся дитини-інваліда. Маємо особливі потреби у товарах, без яких при догляді за такими дітьми не обійтися. У 2009 році Кабмін прийняв постанову про затвердження порядку забезпечення інвалідів і дітей-інвалідів технічними та іншими засобами, серед яких і такі необхідні підгузки для інвалідів. На жаль, так склалося, що часто на це не вистачає коштів у бюджеті. У Полтаві сімей з такими потребами налічується близько 300, і для багатьох витрати на ці товари занадто великі. Світлана Нестуля посприяла розв’язанню цієї проблеми на рівні міста. Пункт забезпечення підгузками дітей-інвалідів включили до програми соціального забезпечення та соціального захисту населення «Турбота». Цього року ми вже отримували допомогу у вигляді коштів, а вже наступного року цей пункт буде закладено в бюджет міста. Ми вдячні Світлані Іванівні за те, що вона так швидко відгукнулася на наше прохання і допомогла його реалізувати.

Юрій Федянін:

– Я багато разів писав звернення до ЖЕКу й до міської влади з проханням відремонтувати дахи на будинках на провулку Заячому, 8 та 8-А. Нам відповідали, що дім «у плані», але з року в рік нічого не робилося. Це старі будинки, що були здані в експлуатацію років 40 тому, і весь цей час жодних капітальних ремонтів у них не проводилося. Я живу на п’ятому поверсі, тож відчував особисто гостру необхідність у роботах по ремонту даху, адже останні роки вода просто стікала зі стелі.

Світлана Нестуля – депутат нашого округу. Під час зустрічі з нею ми поскаржилися на аварійний стан дахів цих двох будинків. Зазначу, що вже влітку дахи були зроблені. Роботи виконані дуже якісно, я особисто підіймався і побачив, що постелили подвійне покриття, зробили відливи з даху тощо. Також на багатьох будинках нашого округу встановили побіля під’їздів спеціальні дошки для оголошень від «Рідного міста», щоб не псувати двері й стіни поруч із дверима. Тепер усе культурно й охайно. Ми всі висловлюємо велику вдячність Світлані Іванівні, що вона допомогла розв’язати проблему, яку багато років поспіль ніхто не міг розв’язати.

Із житловим питанням до Світлани Нестулі звернулися і мешканці будинку на вулиці Шведській,18.

Людмила Мусіна:

– Ми звернулися до Світлани Іванівни з великою проблемою. Річ у тому, що наш дім дуже старий, 1960 року забудови, і до того ж має свою особливість – два дахи. Він був збудований як чотириповерхівка, а через деякий час добудували п’ятий поверх з дещо меншою площею квартир. Тож вода постійно затікала на межі стику цих поверхів. Також усі комунікації були старими, будинок перебував у вкрай аварійному стані. Ми дуже вдячні Світлані Нестулі за те, що вона неодноразово порушувала це питання на сесії міської ради й домоглася його найшвидшого вирішення. Нині в нас уже здійснений ремонт покрівлі, частково замінена тепломережа та канали водопостачання, усунені проблеми з каналізацією. Світлана Іванівна як депутат нам дуже допомогла. Велике їй спасибі!

Вікторія Білокінь, 01.12.2016, 14:01

http://www.visnyk.poltava.ua/articles/1480593698/

            


Мар’їн Юрій. 10 років успіху і процвітання. – Вісті Укоопспілки. - № 37 (1266), – 15.09.2016. – С. 13.

            


«Полтавський вісник» – газета Полтавської міської ради.
16 червня 2016 року, № 25 (1405), - С.5.

            


«Полтавський вісник» – газета Полтавської міської ради.
16 червня 2016 року, № 25 (1405), - С.5.

Завершене навчання сьомого набору «Школи місцевого та студентського самоврядування «Лідер майбутнього»

У Художньому музеї (галереї мистецтв) ім.М.Ярошенка відбулося урочисте вручення свідоцтв про закінчення «Школи місцевого та студентського самоврядування «Лідер майбутнього». Цього року омріяні сертифікати отримали 43 слухачі школи, серед яких студенти вищих навчальних закладів та учні старших класів шкіл міста.

Зі словами привітань та найщиріших побажань до всіх присутніх випускників звернулася начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту Олена Ромас. Вона побажала їм високих цілей, ініціативності, сил та наполегливості, нових звершень. Також привітали студентів та вручили їм свідоцтва викладачі проекту – депутат міської ради Світлана Нестуля, декан природничого факультету Полтавського національного педагогічного університету ім.В.Г.Короленка Марина Гриньова та інші.

З 1 грудня 2015 року в місті було розпочато навчання сьомого набору молоді в цьому проекті. Слухачі школи пройшли теоретичний курс: 22 заняття на базі вищих державних навчальних закладів.

Викладачі провідних ВНЗ, досвідчені тренери, молодіжні лідери проводили лекції та тренінги з основ лідерства, діловодства, етики та ділового етикету, конфлікт-менеджменту, тайм-менеджменту, основ ораторського мистецтва, ознайомили зі структурою органів державної влади та місцевого самоврядування, діяльністю студентського самоврядування.

Враховуючи перспективний план роботи школи, усі слухачі пройшли стажування в структурних підрозділах виконавчого комітету Полтавської міської ради, які вони обирали самостійно. Так, стажування тривало з 16 по 31 травня та проходило в семи управліннях і відділах міськвиконкому.

Окрім цього, слухачі школи пройшли атестацію, де кожен мав змогу розкрити свої знання з тем «Лідерство», «Конфлікт-менеджмент», «Місцеве самоврядування» та «Студентське самоврядування».

3 червня 2016 року для слухачів школи в СДЗОВ «Олімпійські надії» було організовано підсумкову ділову гру по написанню молодіжних проектів. Усі учасники гри поділилися на команди, щоб створити нові молодіжні проекти, які будуть цікаві для молоді та реальні для втілення в нашому місті. Перед учасниками стояло завдання: створити проект на загальну суму фінансування до 10 тис. грн та спробувати знайти фінансування в «місцевого самоврядування», «бізнесових структур» та «фондів», роль яких виконували всі організатори школи. Тож із п'яти проектів, створених слухачами, перемогу отримав соціально-інформаційний проект «Школа відповідального самолікування», який буде реалізовано у 2017 році спільно з управлінням у справах сім'ї, молоді та спорту.

Для найактивніших учасників школи, що успішно пройшли теоретичний та практичний курс, 7 червня 2016 року організовано поїздку до Києва. Уперше слухачі школи побували на екскурсії в Будинку Уряду та відвідали Музей історії урядів України. Далі екскурсія продовжилася у Верховній Раді України. Цього року вперше для слухачів проекту організовано зустріч із в.о. керівника апарату Верховної Ради Володимиром Слишинським, також молодь мала змогу поспілкуватися з народним депутатом України Наталією Новак.

за матеріалами прес-служби Полтавської міської ради, 17.06.2016, 15:10
http://www.visnyk.poltava.ua/news/1466165448/

            


В Полтавському університеті економіки і торгівлі студентів навчають бути лідерами

Тут – ніяких лекцій, тільки семінари, тренінги і активне спілкування. Все це – про роботу клубу «Лідер», який працює при виші вже 2 роки.

Два роки поспіль ці студенти у позаурочний час збираються 2 рази на місяць у цій аудиторії, аби поспілкуватись, пізнати новинки і розкрити свій потенціал. Все це – основне гасло у роботі клубу «Лідер», що діє при Полтавському університеті економіки і торгівлі.


Нестуля Світлана Іванівна, кандидат історичних наук,
доцент кафедри управління персоналом і економіки праці,
куратор студентського наукового клубу «Лідер»
ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі»

Сама ідея виникла у студентському середовищі, оскільки у нас читається курс «Основи лідерства», але академічних годин нашим студентам замало, тому вони і попросили створити ось такий клуб для них.

Тоді викладачі пішли студентству назустріч. Втім, робота у клубі значно різниться від традиційних лекцій.

У нас взагалі немає лекцій, а тільки тренінги – інтерактивні, цікаві для них. Вони пізнають багато нового, а головне – розкривають свій потенціал, тому із задоволенням беруть у ньому участь.

Ті, хто у клубі із дня його заснування, говорять: у «Лідері» цікаво абсолютно все, адже серед тематики тренінгів – «Імідж лідера», «Долаємо конфлікти», «Давайте познайомимось», «Командоутворення», «Стресостійкість».

Проводимо багато цікавих тернінгів, пізнаємо щось нове у цій науці, і я би навіть сказав – стилі життя.


Дмитро Білоград, студент 4-го курсу, учасник клубу «Лідер» ПУЕТ

Такі пізнання, як ораторське мистецтво, володіння собою, конфліктологія – вони дуже важливі, і тому навчаючись тут, я знаходжу дуже багато необхідної інформації.


Катерина Нікозять, студентка 4-го курсу, учасниця клубу «Лідер» ПУЕТ

На першому в цьому навчальному році занятті – подяки активістам.


Нестуля Світлана Іванівна, кандидат історичних наук, доцент кафедри управління персоналом і економіки праці ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі»


Делія Оксана Вікторівна, в.о. проректора з науково-педагогічної роботи, кандидат історичних наук, доцент кафедри управління персоналом і економіки праці ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі»

На сьогоднішній день в арсеналі «лідерівців» – студентські наукові конференції і круглі столи. Крім цього – підтримка університету – надрукована збірка наукових праць студентів.

Крістіна КРИЖЕНКО, 28.10.2011 | Опубліковано: 17:25 28.10.2011
Новини Полтавської телевізійної студії «Місто»
http://www.misto-tv.poltava.ua/news/10434/

            


У ПУЕТі говорили про управління персоналом

Полтавський університет економіки і торгівлі зібрав під одним дахом вчених з України, Росії, Білорусі, Таджикістану, Азербайджану, Казахстану та Америки. Причина зустрічі – ІІІ міжнародна науково-практична конференція «Управління персоналом у ХХІ столітті: кадрова політика, мотивація, оплата праці».

Нестуля Олексій Олексійович, ректор ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі», заслужений працівник освіти України, доктор історичних наук, член Ради Центральної спілки споживчих товариств України, професор, академік Української академії історичних наук, член правління Всеукраїнської спілки краєзнавців, член Президії Науково-методичної комісії з торгівлі Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.

Проблема управління персоналом – одна з актуальних проблем 21 століття, тому на вимогу часу у 2006 році у Полтавському університеті економіки і торгівлі було створено кафедру управління персоналом і економіки праці, яка наразі є єдиною у Полтаві. У межах планової діяльності вишу та з нагоди 5-тирічного ювілею у ПУЕТі пройшла ІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Управління персоналом у ХХІ столітті: кадрова політика, мотивація, оплата праці».

Сьогодні ця проблема є дуже актуальною: для того, щоб кожне підприємство могло розвивати свою діяльність таким чином, щоб відбувалося зростання його вартості, щоб був стабільний розвиток підприємства, щоб використовувалися людські ресурси так, як це має бути з метою ефективної результативної діяльності кожного підприємства.


Карпенко Ольга Василівна, проректор з наукової роботи та міжнародних зв'язків ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі»

Присутніми на конференції були вчені з Білорусії, доктори економічних наук, вчені з Росії, з Молдови, з Узбекистану, з Америки, тобто, сьогодні представництво зарубіжних вчених є досить великим.


Костишина Тетяна Адамівна, доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри управління персоналом та економіки праці ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі»

Були присутні і вчені з усієї України, – резюмує пані Тетяна. Серед інших розглянули актуальні питання сучасних тенденцій на ринку праці.

Ефективна кадрова політика, оплата праці, основи лідерства, вирішення соціальних питань, які сьогодні є актуальними, вирішення питань, які стосуються регулювання соціально-трудових відносин на ринку праці України.

У рамках роботи Міжнародної конференції відбулася презентація регіонального центру з управління персоналом та кафедри управління персоналом та економіки праці, а своє народження відсвяткувала «Школа майбутнього депутата».

Альона В'ЯЗНІКОВА, 3.11.2011 | Опубліковано: 17:46 3.11.2011
Новини Полтавської телевізійної студії «Місто»
http://www.misto-tv.poltava.ua/news/10470/

            


В ПУЕТі – студентський конкурс

Полтавський університет економіки і торгівлі приймає у своїх стінах другий тур Всеукраїнського конкурсу наукових робіт зі спеціальностей «Маркетинг, управління персоналом і економіки праці».

Щоб постійно тримати руку на пульсі наукового життя, Полтавський університет економіки і торгівлі систематично влаштовує у себе різноманітні наукові конкурси студентських робіт та намагається залучати до наукового життя якомога більше молоді. Ця діяльність має свої результати, і зараз практично третина студентів вишу бере участь у різноманітних конкурсах та заходах наукового спрямування. Особливо вдається університету навчання студентів в напрямках маркетингу та економіки.


/ Олексій Олексійович Нестуля,
ректор ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі», заслужений працівник освіти України, доктор історичних наук, член Ради Центральної спілки споживчих товариств України, професор, академік Української академії історичних наук, член правління Всеукраїнської спілки краєзнавців, член Президії Науково-методичної комісії з торгівлі Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України

Університет одним із перших в Україні почав підготовку студентів за цими напрямками. Зараз на цих кафедрах працює близько 10 докторів та професорів, які добре знані в усій Україні. Тому проведення 2 туру Всеукраїнського конкурсу з групи спеціальностей «Маркетинг, управління персоналом і економіки праці» на базі вишу не стало випадковим.


/ Костишина Тетяна Адамівна,
доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри управління персоналом і економіки праці ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі

Наукові роботи охоплюють всі напрямки сфери управління персоналом. Це і кадрова політика, і питання оплати праці, і мотивації співробітників, і питання зайнятості, що актуальне зараз в Україні.

Наприкінці березня 2012 року у Полтавському університеті економіки і торгівлі відбудеться підсумкова науково-практична конференція, на яку буде запрошено авторів кращих студентських наукових робіт зі спеціальності «Управління персоналом і економіка праці» та «Маркетинг».

Віталій АРТАМОНОВ, 10.02.2012 | Опубліковано: 17:16 10.02.2012
Новини Полтавської телевізійної студії «Місто»
http://www.misto-tv.poltava.ua/news/11136/